«6В11101–ТУРИЗМ ЖӘНЕ ҚОНАҚЖАЙЛЫЛЫҚ ИНДУСТРИЯСЫН ҰЙЫМДАСТЫРУ» БІЛІМ БЕРУ БАҒДАРЛАМАСЫ

«6В11101 – Туризм және қонақжайлылық индустриясын ұйымдастыру» Білім беру бағдарламасы өңірлік, республикалық және халықаралық деңгейдегі туризм және қонақжайлылық индустриясы үшін туризм және қонақжайлылық индустриясы үшін ғылым негіздерін, заманауи инновациялық технологияларды игерген және кәсіби қызметте құзыреттілік пен дағдыларды меңгерген, жоғары білікті мамандарды дайындайды.

Туризмнің өзі бүкіл әлемде өте танымал және сұранысқа ие сала, сондықтан бұл мамандықтың болашағы зор. Сонымен қатар, бұл мамандық түрі басқаларға қарағанда көбірек саяхаттауды қамтиды, бұл кейбіреулер үшін ең басты арман болуы мүмкін. Оқу барысында студенттер қай жерде болмасын қоршаған ортаны дұрыс бағалауды, тиімді әуе билеттеріне тапсырыс беруді, қонақүйлерді брондауды және т.б. үйренеді. Бұл дағдылар тек кәсіби аспектіде ғана емес, сонымен қатар әрбір студенттің жеке өмірінде де пайдалы болады.

Қонақжайлылық индустриясы әлеуметтік және коммерциялық секторлардағы ең маңызды салалардың бірі болып табылады. Ол қоғамның өмір сүру сапасын жақсартуда маңызды рөл атқарады. Бұл саладағы менеджмент қонақтарды қонақ үйлерде, хостелдерде және санаторийлерде орналастыруды ұйымдастыруды, сонымен қатар ойын-сауық және туристік бағдарламаларды ұйымдастыруды көздейді. Тиісті білім алу қонақжайлылық индустриясында табысты менеджер болғысы келетін адамдар үшін айтарлықтай артықшылықтар береді.

«6В11101 – Туризм және қонақжайлылық индустриясын ұйымдастыру» мамандығының түлегі келесі мамандықтардың біреуін немесе тіпті бірнешеуін ала алады: қонақүй  менеджері, мейрамхана менеджері, туризм менеджері, туризм маркетологы, демалыс және ойын-сауық менеджері, қонақүйлердегі тұтынушыларға қызмет көрсету менеджері және мейрамханалар бизнесі, СПА қызметтерін көрсету және сауықтыру процедуралары бойынша маман, іс-шара менеджері.